Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 28 grudnia 2016

Kees - Wee Heavy Scotch Ale

Wee Heavy Scotch Ale z holenderskiego Brouwerij Kees, to Scotch Ale - słodowe, mocne piwo górnej fermentacji, zwane inaczej Wee Heavy. Alkohol 9,5% obj., goryczka 30 IBU, w składzie: woda, słód pale ale, monachijski, karmelowy, black, angielski chmiel Fuggles oraz East Kent Goldings, drożdże. Na ratebeer piwo ocenione na 92 punktów ogółem i 90 w stylu. Data przydatności do 12/2019.


Butelka 330ml, niebiesko czarno biała etykieta z niepełnym info o parametrach i składzie piwa, firmowy kapsel. Piana sycząca, od razu znika. Kolor herbaty, lekko mętne. W aromacie sporo karmelu, herbatników, ciemnego miodu i odrobina torfu/whisky. W smaku półsłodkie, słodowe, karmelowe, może nawet toffi(?) no i lekko torfowe w posmakach. Goryczka niska, ziołowa, wysycenie średnie, odrobinę za wysokie, alkohol ładnie schowany, rzadkie w odbiorze.


Bardzo pijalne piwo zważywszy na ABV i styl, na plus subtelna nutka słodu wędzonego torfem, szkockiej whisky...
Cena: 2,73€

8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz