Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 17 grudnia 2016

Het Anker - Gouden Carolus Christmas

Gouden Carolus Christmas (tudzież Noël) z belgijskiego Brouwerij Het Anker, to Belgian Dark Strong Ale - ciemne piwo górnej fermentacji, warzone raz w roku - na święta Bożego Narodzenia, z dodatkiem 3 różnych belgijskich chmieli i 6 różnych ziół i przypraw. Alkohol na poziomie 10,5% obj., 22º Plato, 11 IBU, piwo niefiltrowane, refermentowane w butelkach. Na ratebeer 98/99 punkty overall/style, co daje miejsce w Top 50. Warka do 22/09/2018.


Butelka o pojemności 330ml z firmowym kapslem, krawatką i etykietą ze świątecznymi symbolami, z niepełnymi danymi o składzie i parametrach zawartości. Piana spora, średnio pęcherzykowa, po kilku minutach opada do nieregularnej pierzynki. Barwa rubinowa, klarowna. Zapach słodowo estrowo ziołowy, przy czym nieco drażni szałwia/tymianek i anyżek, które budzą skojarzenia z lekarstwem... W smaku słodkie, jest karmel, miód, kandyzowane i suszone owoce, ale najbardziej znów dają się we znaki zioła, które dominują całość, tworząc z piwa syropowe monstrum o likierowej konsystencji... Wysycenie średnie, goryczka niska, pikantna, szczypiąca, miętowa w posmaku.


Anyż i szałwia - coś dla miłośników takiej kombinacji, dla sympatyków Amolu i syropu na kaszel...
Cena: 2,32€

6-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.beergium.com

Browar:
www.hetanker.be
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz