Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 12 listopada 2016

Mikkeller - Beer Geek Vanilla Shake

Beer Geek Vanilla Shake to Imperial Oatmeal Stout z dodatkiem kawy i lasek wanilii z duńskiego Mikkellera, warzony w norweskim Lervig Aktiebryggeri. Zawartość alkoholu na poziomie 13% obj., brak danych o ekstrakcie, IBU i chmielach. W zasypie słód jęczmienny, owies, laktoza, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Piwo ma 100 punktów ogółem i 98 w stylu na ratebeer. Data ważności do 10/02/2026 roku.


Butelka 330ml, niepełne dane o składzie i parametrach na etykiecie, kapsel srebrny, golas. Samo piwo leje się czarne, przejrzyste, z dość trwałą pianą. W aromacie ogrom kakao, kawy espresso i wanilii. W smaku analogicznie, dochodzi prażone ziarno, karmel i lukrecja, spora czekoladowa słodycz szybko kontrowana jest paloną goryczką i rozgrzewającym, koniakowym alkoholem. Niskie wysycenie, sporo ciała, gęsta, oleista i aksamitna faktura.


Cudowny RIS, intensywny, z potężnym ciałem, słodyczą i goryczką jednocześnie, z fajnie zaznaczonymi dodatkami, może nieco mógłby się jeszcze ułożyć alkohol, ale i już teraz jest klasa!
Cena: 28,70zł

9-/10 pkt

Zakupione w sklepie piwa-regionalne.com.pl

Browar:
shop.mikkeller.dk
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz