Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 25 listopada 2016

Schneider Weisse - Unser Aventinus TAP 6

TAP 6 Unser Aventinus z niemieckiego Weissbierbrauerei G. Schneider & Sohn to Weizen Bock. Piwo warzone od 1907 roku (najstarszy Doppelbock na Bawarii), ma 8,2% alkoholu, 18,5% ekstraktu i goryczkę na poziomie 16 IBU, jest niefiltrowane i niepasteryzowane. W składzie woda, słód pszeniczny i jęczmienny, niemiecki chmiel Hallertauer Herkules, drożdże. Trunek wielokrotnie nagradzany w swojej kategorii na międzynarodowych konkursach, na ratebeer oceniony na maksymalne 100 punktów ogółem i w stylu, co daje 2 miejsce w Top 50! Warka do 14/09/16.


Butelka 500ml, krawatka, dedykowany kapsel z oznaczeniem TAP 6 i podstawowymi, niepełnymi danymi na temat zawartości na kontrze. Piana sycząca, nietrwała, barwa herbaciano miedziana, opalizująca. Zapach mocno pszeniczny, słodowy - ciemne pieczywo, banan, goździk. W smaku półsłodkie, karmelowe, melanoidynowe, rodzynkowe, jest też trochę opiekanego banana, śliwek, przypraw. Goryczka niska, ziołowa, wysycenie średnie, grube, alkohol ładnie schowany, dość pełne w odbiorze.


Dobre piwo, aczkolwiek po kilku łykach wydaje mi się nieco przyciężkie, troszkę mdłe...
Cena: 9,20zł

7+/10 pkt

Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
www.schneider-weisse.de


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz