Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 13 listopada 2016

Abbaye des Rocs - Speciale Noël

Abbaye des Rocs Speciale Noël z belgijskiego Brasserie de l’Abbaye des Rocs, to Belgian Special Strong Ale w wersji świątecznej. Ciemne piwo górnej, potrójnej fermentacji o zawartości alkoholu na poziomie 9% obj., niefiltrowane. W składzie woda, słód, chmiel, drożdże. Na ratebeer ocenione na maksymalne 97 punktów ogółem jak i w stylu przy 500 głosach. Warka do 10/11/17.


Butelka 330ml, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości, krawatka, niebieski kapsel. Piana dość obfita, nietrwała i brudna. Gushing przy otwieraniu. Barwa rubinowa z brzydkimi pływającymi farfoclami. Aromat bardzo przyjemny, intensywnie rodzynkowy, daktylowy, karmelowy, waniliowy, z ziołowo przyprawowym dopełnieniem. W smaku jest trochę miodowo-winogronowej słodyczy, odrobina morelowej kwaskowatości, sporo przypraw, melasa i lekka, pikantno-cynamonowa goryczka z cierpkim posmakiem. Wysycenie średnie do wysokiego, szczypiące, ładnie schowany alkohol, niby dość pełne choć rzadkie w odbiorze.


Kolejne udane piwo od Abbaye, choć w tym przypadku całość zaburza brzydki wygląd trunku i mniej przemawiający do mnie pikantny finisz całości...
Cena: 8,45

8/10 pkt

Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl


Browar:
www.abbaye-des-rocs.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz