Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 2 listopada 2016

S:t Eriks & De molen - Citra Saison

Citra Saison ze szwedzkiego browaru S:t Eriks Bryggeri, to uwarzony w kooperacji z holenderskim De Molenem Saison chmielony amerykańskim chmielem Citra. Trunek zawiera 5,1% obj. alkoholu, w składzie: woda, słód jęczmienny, pszeniczny, chmiel oraz drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer 90 punkty overall i 84 style. Warka do 24/11/2016.


Grawerowana butelka o pojemności 330ml, biało czarna etykieta, kontra, firmowy kapsel, skąpe informacje o składzie i parametrach zawartości. Piana gruba, sycząca, szybko opada do firanki. Barwa słomkowa, mocno opalizująca. W aromacie intensywne cytrusy, zest z cytryny, troszkę ziół i kwiatów - klasa! W smaku wytrawne z delikatnym biszkoptowym podkładem, chmiel na pierwszym planie - cytrusy, jasne winogrono, białe wino, kwiaty, jakieś przyprawy w posmaku. Goryczka niska do średniej, ziołowa. Bardzo lekkie i rześkie, wysoko wysycone, lekko szorstkie w odbiorze.


Bardzo fajny Saison, ewidentnie zdominowany przez Citrę, aczkolwiek pojawiają się też belgijskie fenole i estry w typie białych owoców, przypominające wręcz Nelson Sauvin...
Cena: 12,70zł

8-/10pkt


Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
steriksbryggeri.se
brouwerijdemolen.nl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz