Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 17 listopada 2016

Omnipollo - Bianca Mango Lassi Gose

Bianca Mango Lassi Gose to Gose z dodatkiem soli, laktozy i pure z mango, uwarzone w angielskim Buxton Brewery dla szwedzkiego browaru kontraktowego Omnipollo. W składzie poza ww dodatkami, woda, słód jęczmienny, pszeniczny, owies, chmiel, drożdże. Piwo ma 3,5% obj. alkoholu i to właściwie wszystko, co twórcy o nim piszą. Na ratebeer ocenione na 96 punktów overall i 96 style, co daje 33 miejsce w Top 50. Butelka z datą do 20/04/18.


Malowana butelka 330ml, fioletowy kapsel, brak podanego pełnego składu i parametrów. Średnio oczkowa piana szybko znika do zera. Barwa słomkowa, opalizująca. W aromacie intensywne cytrusy, mango, cytrusy, iglaki i zioła. Klasa! W smaku dość wytrawne, lekko kwaskowe, owocowe, czuć mango, cytrynę, mineralno słonawe i rześkie w odczuciu. Goryczka niska do średniej, żywiczno zestowa. Wysycenie średnie do wysokiego, szczypiące.


Jedno z lepszych Gose jak do tej pory, dodatek mango i nowofalowe chmiele to strzał w dziesiątkę.
Cena: 24,20zł

8,5/10 pkt

Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz