Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 27 października 2016

Coisbo - SEVEN 7

SEVEN 7 z serii Single Batch Beer - Limited Edition, to Barley Wine Oak Matured, uwarzony kontraktowo dla duńskiego Coisbo Beer w Ørbæk Bryggeri. Piwo ma 12,5% obj., jest leżakowane w beczce dębowej, w składzie woda, słód pale ale, monachijski, karmelowy, czekoladowy, niemiecki chmiel Magnum, amerykański Cascade, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer ocenione na 84 punktów overall i 45 style. Warka do 23/02/26.


Butelka 330ml, prawie pełen składu (poza rodzajem drożdży) i niepełne parametry na czarnej etykiecie, firmowy kapsel. Piana żółta, nieduża, szybko opada do chmurki. Barwa miedziana, zamglona. W aromacie głównie kandyzowane owoce, kwaskowe morele, karmel, likier kokosowy, troszkę wanilii i bejcy... W smaku dość słodkie, lepkie, oleiste, jest trochę suszonych jabłek, gruszek, trochę kandyzowanych moreli, brzoskwiń, trochę karmelu i waniliowych posmaków z dębiny... Lakier i bejca w smaku mniej wyczuwalne, natomiast pojawia się spory alkohol, który piecze w przełyku. Goryczka średnia do niskiej, ziołowo alkoholowa. Wysycenie niskie.


Bardzo fajne piwo, ze świetną fakturą, z dużym potencjałem, choć potrzebuje jeszcze trochę czasu na ułożenie, na wygładzenie. Na ta chwilę alkohol nie pozwala w pełni je docenić...
Cena: 14,00zł

7,5+/10 pkt


Zakupione na Warszawskim Festiwalu Piwa: warszawskifestiwalpiwa.pl

Browar:
www.coisbo.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz