Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

poniedziałek, 24 października 2016

Siren - Pompelmocello

Pompelmocello angielskiego browaru Siren, to Sour Grapefruit IPA tudzież Tart & Juicy IPA, czyli IPA z dodatkiem soku i zestu z grapefruitów, laktozy, chmielony na zimno australijskim chmielem Enigma oraz amerykańskim Bravo i Apollo. Piwo ma 6% alkoholu, w składzie, poza ww dodatkami, jest: woda, słód jęczmienny, pszenica, chmiel, drożdże. Na ratebeer 95/94 overal/style. Warka do 21/09/2017.


Butelka 330ml, różowo biała etykieta, niepełne dane o składzie i parametrach trunku na kontrze, firmowy kapsel. Niewielka piana, szybko opadająca do chmurki. Barwa słomkowa, opalizująca. Aromat przyjemnie grejpfrutowy, cytrusowy, lekko ananasowy i jogurtowy. W smaku kwaskowe w cytrusowy sposób, rześkie, lekkie, delikatnie cierpkie od zestu, z posmakiem białego wina i jasnych winogron. Goryczka średnia, lekko pikantna, krótka. Wysycenie średnie do niskiego.


Bardzo fajne, kwaskowe IPA, bardzo pijalne, intensywnie cytrusowe, orzeźwiające.
Cena: 2,81€

8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.sirencraftbrew.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz