Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 5 października 2016

Midtfyns Bryghus - Rough Snuff II

Rough Snuff 2 z duńskiego niewielkiego Midtfyns Bryghus, to Belgian Strong Ale z dodatkiem suszonych wodorostów, o zawartości alkoholu na poziomie 9,5% obj. W składzie woda, 7 różnych słodów, cukier kandyzowany, syrop z rodzynek, chmiel, belgijskie drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer ocenione na 82 punkty ogółem i 72 w stylu. Data przydatności do 16/02/2018.


Wąska, długa buteleczka 330ml, ciemno złota etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel. Piana rachityczna. Barwa herbaciano rubinowa, opalizująca. Aromat przyjemny, głównie rodzynki i inne suszone oraz kandyzowane owoce, karmel, wędzona śliwka, lekka paloność, czekolada, porto, sherry, mineralność... W smaku dokładnie to samo, dość słodko, dochodzi melasa, orzechy, likier, parkiet i stare drewno... Goryczka palono pikantna, niska, lekka cierpkość, mineralność i delikatna sól morska w posmakach (od wodorostów prawdopodobnie). Wysycenie średnie, drobne, wyklejające, pełne a jednocześnie rzadkie w odbiorze.


Przyzwoity Belgian Strong Ale z dziwnymi, co prawda, dodatkami, ale fajnie się to pije...
Cena: 15,10zł

8-/10 pktZakupione w sklepie online piwa-regionalne.com.pl

Browar:
midtfyns-bryghus.dk
www.facebook.com/midtfynsbryghus


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz