Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 28 października 2016

Maisel's Weisse - Original

Maisel's Weisse Original z bawarskiego browaru Brauerei Gebr. Maisel Bayreuth to przedstawiciel klasycznego niemieckiego jasnego piwa pszenicznego - jest to piwo niefiltrowane o zawartości alkoholu 5,2% obj. W składzie woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, chmiel, drożdże. Na ratebeer ocenione na 91 punktów ogółem i 99 punktów w stylu i w kategorii German Hefeweizen zajmuje 30 miejsce w Top 50. Warka do 20/02/17.


Butelka 500ml, biało niebiesko biała etykieta o nierównych krawędziach z błyszczącego papieru, komplet informacji o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel, krawatka. Piana średnia, dość szybko opada do cienkiej firanki, barwa złota, mętna, spory osad na dnie butelki. W aromacie sporo przejrzałych bananów, czerstwego chleba, troszkę przypraw z dominującym goździkiem, czyli klasyka. W smaku lekko kwaskowo, melanoidynowo, tu również banan dominuje a przyprawy dopiero na finiszu. Goryczka bardzo niska, wysycenie średnie, drobne.


Piwo generalnie dobre, choć początkowo wydaje się rześkie i pijalne, po kilku łykach zaś zaczyna męczyć, staje się bananowo mdłe...
Cena: 8,40zł

7/10 pkt

Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
www.maisel.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz