Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 19 października 2016

De Dochter van de Korenaar - La Frontière

La Frontière z belgijskiego browaru De Dochter van de Korenaar, to dry-hopped American Pale Ale o zawartości alkoholu na poziomie 5,2% obj. W składzie woda, słody, nowozelandzki chmiel Nelson Sauvin, amerykański Amarillo oraz Citra, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer ocenione na 88 punkty ogółem i 91 w stylu. Warka do września 2017.


Butelka 330ml, pastelowo seledynowa etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach samego trunku, brak kontry, firmowy kapsel. Piana drobna i średnia, obfita i trwała. Barwa brunatno złota, mocno mętna. Aromat przyjemny, są cytrusy, są kwiaty, nafta i ciasteczkowy finisz. W smaku pół wytrawnie, lekka biszkoptowa podstawa słodowa kontrowana jest pomarańczem, zestem z cytryny, morelą i średnią, krótką, grejpfrutowo żywiczną goryczką. Wysycenie średnie, drobniutkie, bardzo pijalne i lekkie w odbiorze.


Nic dodać nic ująć, fajna, delikatna APA z intensywnym amerykańskim chmieleniem i belgijską słodowością.
Cena: 2,17€

8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.dedochtervandekorenaar.be


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz