Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 28 października 2016

Bell’s - Kalamazoo Stout

Kalamazoo Stout z amerykańskiego Bell’s Brewery Inc. to klasyczny Stout o zawartości alkoholu na poziomie 6% obj., 14,74° Plato. Maksymalne 100 punktów ogółem i tyle samo w stylu na ratebeer, przy ponad 2300 głosach, daje bardzo wysokie - 4te miejsce w Top 50!


Buteleczka o pojemności 355ml, jasna etykieta z krawatką, złoty kapsel z czarnym logo, skąpe informacje o składzie i parametrach zawartości. Piana brązowa, drobna, obfita i trwała. Barwa czarna z brązowymi prześwitami przy dnie szkła. Aromat palony - ciemne słody, kawa po turecku, szwajcarska czekolada... W smaku dość wytrawne, palone - jest gorzka czekolada, kakao, kawa espresso, prażone ziarno... Gdzieś w tym wszystkim pojawia się delikatna karmelowa słodycz, podbita gładką i aksamitną fakturą, na końcu znów daje o sobie znać paloność w postaci popiołowej szorstkości i średniej, tytoniowej goryczce. Niskie, drobne wysycenie, olbrzymia pijalność...


Jak na lekki i pijalny stout to jest to piwo nietuzinkowe, bardziej intensywne i smaczne niż większość polskich RISów!
Cena: 25,00zł

9-/10pkt

Zakupione na Warszawskim Festiwalu Piwa: warszawskifestiwalpiwa.pl

Browar:
www.bellsbeer.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz