Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 23 października 2016

Coisbo - FOUR 4

FOUR 4 z serii Single Batch Beer - Limited Edition, to Russian Imperial Stout, uwarzony kontraktowo dla duńskiego Coisbo Beer w Ørbæk Bryggeri. Piwo ma 10% obj., w składzie woda, słód pale ale, monachijski, karmelowy, czekoladowy, pszenica, wędzony, black, palony jęczmień, niemiecki chmiel Magnum, amerykański Cascade i Citra, drożdże górnej fermentacji oraz dodatki w postaci imbiru, płatków róży, trawy cytrynowej. Na ratebeer ocenione na 92 punktów overall i 40 style. Warka do 22/01/25.


Butelka 330ml, prawie pełen składu (poza rodzajem drożdży) i niepełne parametry na czarnej etykiecie, firmowy kapsel. Piana beżowa, drobna, mięsista, ładnie zdobi szkło i długo utrzymuje się na powierzchni. Barwa czarna z brązowymi refleksami. W aromacie sporo przypraw korzennych w typie piwa świątecznego, czekolada, cola i kawa zbożowa. Przyjemny i słodki. W smaku słodycz również obecna, aczkolwiek piwo nie jest zalepiające, wyraźnie imbirowe, korzenne, tu również kakao, orzeszki coli i kawa rozpuszczalna stanowią bazę dla przypraw. Goryczka średnia do niskiej, pikantno palona. Wysycenie niskie, drobne, treściwe, nieco wyklejające i rzadkie w odbiorze.


Ewidentnie jest to piwo świąteczne nie żaden RIS... Dodatki zupełnie zdominowały całość, imbir wygrał nawet z palonymi słodami... Mimo wszystko trunek bardzo smaczny :)
Cena: 14,00zł

7,5/10 pkt


Zakupione na Warszawskim Festiwalu Piwa: warszawskifestiwalpiwa.pl

Browar:
www.coisbo.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz