Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 27 października 2016

De Dochter van de Korenaar - Extase

Extase z belgijskiego browaru De Dochter van de Korenaar, to Double India Pale Ale obficie chmielone (1kg na hektolitr), na każdym etapie warzenia, 14toma różnymi odmianami nowofalowych chmieli: Cascade, Millenium, Simcoe, Chinook, Cluster, Columbus, Centennial, Summit, Crystal, Bramling Cross, Aurora, Styrian Goldings, Perlé, Saaz. Zawartość alkoholu na poziomie 8,5% obj., ekstrakt 18 BLG i goryczka aż 110 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer wysokie oceny - 98 punkty ogółem i 94 w stylu. Warka do lipca 2017.


Butelka 330ml, pomarańczowa etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach samego trunku, brak kontry, firmowy kapsel. Piana drobna i średnia, niska. Barwa pomarańczowa, mętna. Aromat chmielowy - pomarańcz, grejpfrut, mango, żywica, do tego suszona morela. W smaku podobnie, lekka słodycz w typie suszonych i kandyzowanych owoców oraz ziołowość budzi skojarzenia z triplem. Goryczka dość wysoka, chmielowo pikantna. Alkohol wyczuwalny, rozgrzewający. Wysycenie średnie, dość pełne, lekko szorstkie, ale soczyste w odbiorze.


Niezłe, ewidentnie mocno chmielone, ale i wyraźnie belgijskie DIPA. Fajne połączenie.
Cena: 3,13€

8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.dedochtervandekorenaar.be
www.dedochtervandekorenaar.be/pdf


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz