Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 30 października 2016

Kingpin - Diggler Rum Barrel Aged

Diggler Rum Barrel Aged, z kontraktowego browaru Kingpin, to uwarzony w Browarze Zarzecze, Hazelnut Porter z dodatkiem laskowych orzechów, leżakowany w dębowej beczce po Rumie. Piwo ma zawartość alkoholu na poziomie 5,1% obj., ekstrakt 13,1% wag. (IBU nie podane). W składzie woda, słody: pale ale, special B, biscuit, czekoladowy, barwiący, słód żytni, angielskie i amerykańskie chmiele: Admiral, Columbus, East Kent Goldings, Citra, orzechy laskowe, drożdże S-04. Piwo niefiltrowane, pasteryzowane. Na ratebeer wciąż niewiele ocen. Warka do 07/10/17.


Butelka 330ml, pełne dane o składzie i parametrach (poza goryczką) na etykiecie, kapsel czarny z białym logo browaru. Piana niewielka, szybko opada do firanki. Barwa brązowa, dość klarowna. Aromat delikatny, są orzechy, karmel, czekolada i odrobina wanilii, rumu. W smaku kwaskowe, winne, kawowe, jakieś wiśnie w czekoladzie, jeżyny, wanilia, karmel... Goryczka niska do średniej, palona, destylat z beczki i stary kompot z czarnej porzeczki w posmakach. W odbiorze rzadkie, dość wodniste, lekko alkoholowe i nisko wysycone.


Wszystko jest tu bardzo delikatne, mały wpływ beczki na całość i niepotrzebna kwaskowość, którą zdecydowanie warto byłoby zamienić na słodycz...
Cena: 12,00zł

7-/10 pkt

Zakupione na Warszawskim Festiwalu Piwa: warszawskifestiwalpiwa.pl

Browar:
https://www.facebook.com/browarkingpinBrak komentarzy:

Prześlij komentarz