Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 9 października 2016

Straffe Hendrik - Brugs Tripelbier 9°

Straffe Hendrik Brugs Tripelbier 9° z belgijskiego restauracyjnego browaru rodzinnego Huisbrouwerij De Halve Maan to Tripel - jasne, mocne piwo górnej fermentacji o ekstrakcie na poziomie 19,5% wag., alkoholu 9% obj. i goryczce 35 IBU (chmielone czeskim Saaz i słoweńskim Styrian Golding). Piwo refermentowane w butelkach, termin przydatności do spożycia - 2 lata. Na ratebeer ocenione na 92 punktów ogółem i 95 w stylu. Warka do 19/11/2017.


Butelka 330ml, zielono złota etykieta ze skąpymi informacjami o składzie i parametrach zawartości, krawatka, firmowy kapsel z logo browaru. Piana niska, sycząca, szybko opada do mizernej firanki. Barwa złota, klarowna. Aromat to po prostu brzoskwinia, kandyzowana morela, biszkopt i cukierki bon pari. W smaku dość słodkie, landrynkowe, tu znów morele, kandyzowane bakalie, keks, na finiszu sporo ziół i pikantnych przypraw. W kontrze średnia goryczka, dość wysokie, grube wysycenie, alkohol nie przeszkadza.


Chyba jednak lekki zawód - tak wyraźnej i irytującej landrynki nie czułem w piwie od dawna :)
Cana: 11,40zł

7/10 pkt

Zakupione w sklepie piwa-regionalne.com.pl

Browar:
www.straffehendrik.be
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz