Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 6 października 2016

De Dochter van de Korenaar - Beau-Monde

Beau-Monde z belgijskiego browaru De Dochter van de Korenaar, dry-hopped Saison z dodatkiem owoców gorzkiej pomarańczy, o zawartości alkoholu na poziomie 6,2% obj. W składzie woda, słodów jęczmiennych, słód pszeniczny, orkisz, amerykański chmiel Citra i Columbus, drożdże górnej fermentacji, pomarańcze. Na ratebeer ocenione na 86 punkty ogółem i 72 w stylu. Warka do sierpnia 2018.


Butelka 330ml, pomarańczowa etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach samego trunku, firmowy kapsel. Piana drobna i średnia, kremowa, obfita i trwała. Barwa złoto pomarańczowa, mętna. Aromat mocno pomarańczowy, dość słodki, sporo też nowofalowego chmielu w postaci cytrusów i żywicy, odrobina ziół w tle. W smaku dość wytrawne, delikatnie kwaskowe, pomarańczowe, grejpfrutowe, z wysoką, świerkową goryczką, długą i lekko zalegającą. Lekko pikantne i przyprawowe, fenolowe w posmakach. Wysycenie wysokie do średniego, drobne, poszczypujące.


Bardzo mi to przypomina NEIPA, mętne, mocno owocowe, cytrusowe, intensywnie nachmielone piwo o bardzo soczystym profilu.
Cena: 2,75€

8/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.dedochtervandekorenaar.beBrak komentarzy:

Prześlij komentarz