Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 12 października 2016

Jan Olbracht - Piotrek z Bagien American Pils

American Pils z Browaru Rzemieślniczego Jan Olbracht w Piotrkowie Trybunalskim został wydany w serii Piotrek z Bagien. Jest to jasne lekkie piwo dolnej fermentacji na drożdżach S-189, chmielone amerykańskim chmielem Pekko, Jarrylo i Equinox oraz niemieckim Yellow Sub. W składzie słody: pilzneński, wiedeński, carahell, pszeniczny. Zawartość alkoholu na poziomie 5,6% obj., ekstrakt 12,5% wag. i goryczka 35 IBU. Piwo pasteryzowane, niefiltrowane. Na ratebeer wciąż mało ocen. Warka do 22/02/17.


Butelka 500ml, zielona metalizowana etykieta z kompletem informacji o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel. Piana niewielka, zwiewna, szybko opada do firanki. Barwa słomkowo złota, dość klarowna. W aromacie bardzo przyjemne nuty naftowo cytrusowo ziołowe z melonowym finiszem. Klasa! W smaku delikatne, podbudowa ze słodu pilzneńskiego (delikatna pilsowa kukurydza) szybko kontrowana jest średnią, ziołowo świerkową goryczką, króciutka i miłą. W posmakach białe winogrona i wszystko to co w zapachu. Wysycenie średnie, grube, orzeźwiające i lekkie w odbiorze.


Bardzo dobry nowofalowy Pilsener, intensywnie nachmielony ciekawymi chmielami. Chyba jeden z najlepszych na rynku.
Cena: 7,50zł

8/10 pkt


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz