Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 27 września 2016

Golem - Zojer Kazbek

Zojer Kazbek z kontraktowego Browaru Golem, to uwarzone w Browarze Czarnków Owsiane Berliner Weisse o ekstrakcie 8% wag., alkoholu 3,3% obj. i goryczce 10 IBU. W składzie woda, słód pilzneński, pszeniczny, płatki owsiane, niemiecki chmiel Magnum oraz czeski Kazbek, suche drożdże górnej fermentacji Fermentis SafAle US-05. Piwo niefiltrowane i pasteryzowane. Na ratebeer niskie oceny - 44 overall i 21 w stylu. Warka do grudnia 2016.


Butelka 500ml, czarny goły kapsel, tęczowa etykieta, kontra z pełnym składem i dokładnie określonymi parametrami trunku. Piany praktycznie brak. Barwa słomkowa, mętna. W aromacie odrobina agrestu, kwiatów, cytryny i gotowanego kalafiora. W smaku mało kwaśne, właściwie tylko lekko kwaskowo jogurtowe, lekka kiszonka i gotowane warzywa.. Goryczka niska, wysycenie niskie, wodniste w odczuciu.


Słabiutko, jako Berliner Weisse zdecydowanie mało kwasu i do tego ten DMS...
Cena: 7,80zł

5/10 pkt

Zakupione w sklepie Piwnica Wrocław: www.facebook.com/piwnica.sklep

Browar:
browargolem.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz