Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 28 września 2016

Deer Bear - Yam Yam

Yam Yam z browaru Deer Bear, to Wheat IPA, uwarzone kontraktowo w Browarze Wąsosz. Piwo chmielone jest czterema amerykańskimi odmianami - Citra, Amarillo, Mosaic i Nugget, poza tym dodano tu również liście bambusa. Parametry: 5,4% obj. alkoholu przy ekstrakcie 14% wag., goryczka na poziomie 44 IBU. W składzie woda, słód pilzneński, pszeniczny, monachijski, carahell, płatki ryżowe, chmiel, drożdże. Niefiltrowane, pasteryzowane. Na ratebeer trunek oceniony na 83 punkty ogółem i 68 w stylu. Warka do 06/03/2017.


Półlitrowa butelka, zielona etykieta z pandą, pełne dane o składzie i parametrach zawartości, czarny goły kapsel. Piana niewielka, szybko opada do firanki. Barwa złota, mętna. Aromat cytrusowo pszeniczny, delikatnie pikantny, jest też trochę gotowanych warzyw. W smaku półwytrawne, coś w stylu ciasta drożdżowego w podstawie, do tego cytrusy, melon, troszkę chleba pszennego. Goryczka nieduża, świerkowa. Wysycenie niskie.


Niby ok, niby pijalnie, ale jak na IPA to zdecydowanie zbyt delikatny aromat, zbyt ciężka podstawa słodowa i ten DMS...
Cena: 8,20zł

6/10pktZakupione w sklepie online piwa-regionalne.com.pl

Browar:
deerbear.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz