Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 29 września 2016

Préaris - IPA No Hops No Glory

Préaris IPA No Hops No Glory to Belgian India Pale Ale chmielony sześcioma różnymi chmielami (niestety co do rodzaju brak danych), uwarzony dla belgijskiego kontraktowego Vliegende Paard Brouwers w kultowym De Proef Brouwerij. Piwo ma alkohol na poziomie 6,7% obj. i jest refermentowane w butelkach. W składzie woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże, cukier. Na ratebeer ocenione na 60 punktów ogółem i 40 w stylu. Warka do 13/11/16.


Butelka 330ml, brązowo żółta etykieta, czerwony kapsel, skąpe informacje o składzie i parametrach trunku na kontrze. Piana obfita, gruba, dość trwała. Barwa ciemno złota, opalizująca, intensywnie babelkująca. W aromacie bardziej East Coast IPA - karmel, kandyzowane owoce, pikantne przyprawy, do tego delikatne cytrusy i dojrzałe owoce tropikalne. W smaku trochę cytrusów, suszonych moreli, syropu klonowego, jest półwytrawne, z dość wysoką i długą ziołowo grejpfrutową goryczką. Wysycenie średnie do wysokiego, alkohol w likierowej, lekko rozgrzewającej formie na finiszu.


Ewidentnie belgijsko angielskie IPA, sporo estrów i fenoli, charakter chmielowy na drugim planie, o wysokim chmieleniu świadczy bardziej goryczka niż aromat...
Cena: 9,65zł

7/10 pkt


Zakupione w sklepie piwa-regionalne.com.pl

Browar:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz