Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 22 września 2016

Setka - Ich Bin Ein Minister

Ich Bin Ein Minister z kontraktowego poznańskiego Browaru Setka, to uwarzony w Wąsoszu Berliner Weisse o ekstrakcie 9% wag., alkoholu 3,6% obj. i goryczce 20 IBU. W składzie woda, słód pszeniczny, pilzneński, płatki owsiane, amerykański chmiel Simcoe, Misaic oraz El Dorado, suche drożdże górnej fermentacji US-05. Piwo niefiltrowane i pasteryzowane. Na ratebeer niskie oceny - 26 overall i 5 w stylu. Warka do 23/03/2017.


Butelka 500ml, czarny goły kapsel, żółta etykieta z pełnym składem i dokładnie określonymi parametrami trunku. Piana niska, barwa słomkowa, mętna. W aromacie delikatne cytrusy i masełko... Smak lekko kwaskowy, cierpko mineralny, kiszonkowy w typie kiszonej kapusty (ale nie tak kwaśny), z ewidentnym diacetylem i DMSem. Goryczka niska, szorstka. Wysycenie niskie do średniego.


Ewidentnie coś poszło tu nie tak - za niska kwaśność, za dużo masła i gotowanego kalafioru...
Cena: 7,15zł

4/10 pkt


Zakupione w sklepie Piwnica Wrocław: www.facebook.com/piwnica.sklep

Browar:
www.facebook.com/browarsetka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz