Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 4 września 2016

3 Fonteinen - Oude Geuze

Oude Geuze z belgijskiego Brouwerij 3 Fonteinen to Gueuze, czyli blend 1, 2 i 3 letniego lambika leżakowany w butelkach około roku od zblendowania. Piwo ma alkohol na poziomie 6% obj., jest niefiltrowane, niepasteryzowane, refermentowane w butelkach. W składzie woda, 60% słodu jęczmiennego, 40% niesłodowanej pszenicy, chmiel i dzikie drożdże spontanicznej fermentacji. Na ratebeer ocenione na maksymalne 100 punktów ogółem i 89 w stylu, co daje wysokie miejsce w Top 50. Data do 22/01/2035.


Zielona butelka 750ml, zielono biała etykieta, korek, drucik, skąpe informacje o składzie i parametrach trunku. Piana gruba, sycząca, szybko opada do zera. Barwa złota, mocno opalizująca. Aromat delikatny, głównie niedojrzałe jasne winogrona, cytryna, lekka kiszonka, do tego trawa, skóra, stajnia... W smaku dość kwaśne, wytrawne, powiela się wszystko z zapachu plus odrobina ziół, cierpkich owoców (pigwa?), starego drewna, octu jabłkowego. Goryczka niewielka, pestkowo taninowa. Wysycenie średnie.


Przyjemne, delikatne i ułożone, kwaśno dzikie Gueuze, bardzo stylowe, orzeźwiające, całkiem pijalne...
Cena: 6,70€

8/10 pkt


NOWY DESIGN - malowana butelka, naklejana kontra, zmniejszone do 5% ABV:Zakupione w Belgii bezpośrednio w browarze.

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz