Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 20 sierpnia 2016

Nøgne Ø - Kriek of Telemark

Kriek of Telemark z norweskiego Nøgne Ø to Fruit Beer o parametrach: 14,5° Plato, 7% alkoholu, 25 IBU. W składzie: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, norweskie kwaśne wiśnie oraz drożdże górnej fermentacji. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane. Na ratebeer 91 punktów overall i 97 w stylu. Data ważności do 08/10/2017 roku, zabutelkowane 08/10/2015.


Butelka 500ml, etykieta czarna z kolorowym logo Nogne O, niepełny skład i pełne dane o parametrach trunku, firmowy kapsel. Różowa i gruba piana, pozostaje w postaci chmurek i nieznacznie oblepia szkło. Barwa czerwona, klarowna, spory osad na dnie butelki. Aromat intensywnie wiśniowy, kompotowy, winny, w tle taninowe nuty starego drewna, pestek. W smaku kwaskowe, wiśniowe, również skojarzenia z czerwonym wytrawnym winem i niesłodzonym kompotem, w posmakach skojarzenia z wodą mineralną i solą morską. Goryczka nieduża, pestkowa, alkohol nieźle ukryty, wysycenie niskie do średniego. Orzeźwiające, nieco cierpkie i szczypiące w odczuciu, ale ogólnie delikatne i przyjemne.


Przyjemne, pijalne i smaczne piwo w stylu delikatnego krieka. Raczej na ciepłe dni, choć alkohol jednak spory, nie sesyjny...
Cena: 20,30zł

8-/10 pkt


Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
http://www.nogne-o.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz