Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 16 sierpnia 2016

Perun - Behemoth Bafomet

Behemoth Bafomet z browaru kontraktowego Perun, to Russian Imperial Stout o zawartości alkoholu na poziomie 11,6% obj., uwarzony w Browarach Regionalnych Wąsosz. Piwo ma ekstrakt 25% wag., a w składzie woda, słody jęczmienne, słody pszeniczne, ekstrakt słodowy, płatki owsiane, jęczmień palony, chmiel, wanilia, drożdże górnej fermentacji. Brak informacji o użytych chmielach, IBU czy rodzaju drożdży. Piwo pasteryzowane. Za recepturę odpowiada Adam Czogalla. Na ratebeer 99 punktów ogółem i 89 w stylu. Warka z datą do 02/03/2017.


Butelka 330ml, czarna etykieta nawiązująca stylistycznie do okładek płyt metalowej grupy Behemoth, z niepełnym składem i parametrami, czarny kapsel z białym logo browaru. Piana drobna, beżowa, nieduża i szybko opada do firanki. Barwa czarna, praktycznie nieprzejrzysta, z brązowymi refleksami. Aromat intensywnie kakaowy, czekoladowy, lekko palony, w tle stara kawa i dalekie echa wanilii. W smaku półsłodkie z delikatnym kwaskowym posmakiem, jest kakao i czekolada, ponownie skojarzenia z jakąś nieświeżą kawą, likierem... Goryczka wysoka, palono popiołowa, budząca nieco skojarzenia z popielniczką. Wysycenie niskie, lekko oleiste, aczkolwiek nie gęste w odbiorze.


Jest lepiej niż w Krainie Welesa, ale nadal spore niedociągnięcia - niezbalansowane, do tak wysokiej goryczy i sporej alkoholowości brak nieco więcej ciała i słodyczy, jest też jakaś sztuczna, syntetyczna nuta w aromacie i w smaku, trudna do nazwania...
Cena: 11,50zł

6+/10 pkt


Zakupione we Wrocławiu w sklepie Piwnica: www.facebook.com/piwnica.sklep

Browar:
browarperun.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz