Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 19 kwietnia 2016

Baird + Pinta - Bałtyk-Pacific Collaboration Porter

Bałtyk-Pacific Collaboration Porter z japońskiego Baird Brewing Co. to Porter Bałtycki, uwarzony wspólnie z polskim browarem kontraktowym Pinta. Jest to ciemny, mocny, niefiltrowany i refermentowany w butelkach lager o zawartości alkoholu na poziomie 8,5% obj. W składzie mamy wodę, słód jęczmienny, cukier kokuto, polski chmiel Marynka, Lubelski, niemiecki Magnum i japoński Shinshuwase, drożdże dolnej fermentacji. Na ratebeer ocenione zaledwie na 52 punktów ogółem i 24 w stylu.


Grawerowana butelka 330ml, malowana etykieta, firmowy kapsel, niepełne informacje o składzie i parametrach trunku. Piana nieduża, sycząca, natychmiast opadająca do nieregularnej firanki. Barwa miedziana, opalizująca - nie przypomina portera. W aromacie karmel i rodzynki, w tle odrobina brandy, toffi. W smaku jest dość słodko, są daktyle, kandyzowane owoce, karmel, toffi i syrop klonowy. Na finiszu pojawia się coś na kształt "melasoczekolady" i likier kawowy, są to jednak śladowe nutki. Goryczka niska, alkoholowo korzenna. Wysycenie średnie.


Zawód w prezentowanym stylu, dość słodki, likierowy i "barliłajnowy" w angielskim rozumieniu.

Cena: 15,00zł

6+/10 pkt






Zakupione na Warszawskim Festiwalu Piwa 2016: warszawskifestiwalpiwa.pl

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz