Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 30 marca 2016

Nøgne Ø - Wild Horizon

Wild Horizon, z należącego do koncernu Hansa Borg norweskiego Nøgne Ø, to Wheat Ale fermentowane dzikimi drożdżami i bakteriami, 12 miesięcy leżakowane w dębowych beczkach, przy czym na ostatnie 4 tygodnie dodano owoce moreli. Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane. Parametry - 14,5° Plato, 7,5% alkoholu i goryczka 25 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, europejskie odmiany chmieli, drożdże, bakterie. Na ratebeer 89 punktów overall i 97 w stylu. Data ważności do września 2018 roku.


Buteleczka 330ml, etykieta biała z żółtym logo, niepełny skład, ale pełne dane o parametrach trunku, firmowy kapsel. Piana niewielka, sycząca. Barwa żółta, mętna. Aromat z butelki kwaśny, cytrynowy, w tle przyjemne morele. Po przelaniu do szkła nad całością dominuje jednak dzika, stajenna nuta, która w połączeniu z morelą i starym drewnem daje nieprzyjemny zapach moczu, zwłaszcza po ogrzaniu. W smaku lekka cytrynowo-ogórkowa kwaskowość, banan, czerstwy chleb. Goryczka nieduża, trawiasto pikantna. W posmakach stęchła piwnica i wanilia. Nagazowanie niskie, dość pełne, mączne w odbiorze, alkohol obecny w postaci rozgrzewania w przełyku.


Coś tu nie do końca zagrało, prawdopodobnie któryś z elementów tej układanki - wanilia z dębowych beczek, morele, dzikie drożdże lub bakterie - rozwalił pożądany efekt końcowy.
Cena: 25,00zł

6-/10 pkt






Zakupione w sklepie online: http://piwa-regionalne.com.pl


Browar:
www.nogne-o.com


 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz