Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 29 marca 2016

De Ranke - Kriek De Ranke

Kriek De Ranke z belgijskiego niewielkiego Brouwerij De Ranke, to Kriek powstały na bazie blendu 70% Belgian Sour Ale fermentowanego z dodatkiem wiśni oraz 30% Lambica. Sour Ale warzone jest na miejscu, gdzie przez 6 miesięcy wiśnie (w ilości 25%) leżakują w piwie, po tym okresie wyjmuje się owoce a dodaje Lambica uwarzonego w Brewery Girardin. Piwo chmielone jest niemieckim chmielem Hallertau i Brewers Gold, niefiltrowane, niepasteryzowane, refermentowane w butelkach. Zawartość alkoholu dochodzi tu do 7% obj. Na ratebeer ocenione na 98 punkty ogółem i 95 w stylu. Warka do 12/08/2020.


Butelka "szampanówka" 750ml owinięta białym papierem z czerwonymi napisami, jasno-różowa etykieta, srebrny duży kapsel. Piana znikoma, sycząca, szybko opada do zera. Barwa czerwono różowa, mętna. Aromat zdominowany przez kwaśne wiśnie, w tle czerwone wino, taniny w typie starej beczki. W smaku powtórka z rozrywki - półkwaśne, mocno owocowe, z zaznaczoną pestkową goryczką, lekko rozgrzewającym, przyjemnym alkoholem, długimi posmakami starego drewna i wytrawnego wina wiśniowego. Nagazowanie średnie, lekkie, gładkie i pijalne w odbiorze.


Najfajniejszy, najbardziej sesyjny i w owocowy sposób kwaśny kriek do tej pory pity na blogu. Nie ma tu zbędnej słodkości, nie ma też octowej kwaśności, jest fajna goryczka i niesamowita aksamitność, miękkość...

Cena: 32,00zł

8,5/10 pkt








Zakupione w sklepie piwa-regionalne.com.pl

Browar:
www.deranke.be


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz