Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 12 listopada 2016

Thisted + Mikkeller - Beer Geek Limfjordsporter

Beer Geek Limfjordsporter to Porter Bałtycki z duńskiego Mikkellera, uwarzony kooperacyjnie w duńskim Thisted Bryghus i wydanym w słynnej serii Beer Geek. Zawartość alkoholu jest tu na poziomie 7,7% obj., brak danych o ekstrakcie, IBU i chmielach. W zasypie słód jęczmienny, palony jęczmień, płatki owsiane, cukier, chmiel, lukrecja (0,07%), kawa (1%), drożdże. Piwo ma 97 punktów ogółem i 90 w stylu na ratebeer. Data ważności do 17/05/2018 roku.


Butelka 330ml, brak pełnego składu i parametrów na etykiecie, goły czarny kapsel. Mięsista, brązowa piana, drobna, trwała. Barwa ciemno brązowa, nieprzejrzysta. W aromacie przyjemna kawa, lukrecja, śliwki w czekoladzie. W smaku niby powtórka, ale szybko okazuje się, że jest dość wytrawnie, gorzko, palono, z niewielką kwaśnością jagód czy jeżyn. Wysycenie niskie do średniego, pół pełne, nieco alkoholowe w odbiorze.


Aromat zapowiadał eleganckie, smukłe, delikatne piwo o deserowym profilu. Okazało się jednak, że jest zdecydowanie zbyt palone (aż pieczące), ma za mało słodyczy i silną goryczkę, która nie ma co kontrować, przez co Limfjordsporter to najsłabsze piwo w serii Beer Geek (jak dla mnie).
Cena: 22,30zł

7-/10 pkt

Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
shop.mikkeller.dk
thisted-bryghus.dk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz